Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaPortalliAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

VE VESTEL BIRAKTI!

YazarMesaj
yenikorsan
Kidemli üye
Kidemli üye
yenikorsan

Katildigi yer : avrupa

VE VESTEL BIRAKTI! Empty
MesajKonu: VE VESTEL BIRAKTI!   VE VESTEL BIRAKTI! Icon_minitimePtsi 03 Eyl. 2007, 00:23

"Temiz, adaletli, renklerin ve kişilerin olmadığı kavgacılara ödün vermeyen her kulübe eşit mesafede; Türk futbolunun yönetimi ve beyaz, tertemiz bir sayfa için!" İşte böyle bir pankart önünde medya önüne çıkan Haluk Çubukçu açıkladı; Vestel futbolu bıraktı! İşte olay yaratacak açıklamalar..

Bugün Galatasaray'ı yendikleri bir maçın ardından konuşmak istediğini fakat bunun maalesef gerçekleşmediği belirten Başkan Haluk Çubukçu şunları söyledi;
“Vestel sponsorluğunun son maçını oynadık. Vestel şirketler grubu spora yeni bir hava getirmek için 7 senedir 3.'lig'den aldığı takımı Süper Lig'er kadar taşıdı. Şehirle bütünleşerek Türkiye2ye centilmenlik anlamında örneklere imza attık. Amacımız sportif anlamda da daha başarılı bir takımı türkiye'ye yaşatmaktı. Ama son yaşanan olaylardan sonra Vestel Şirketler Grubu 7 senedir büyük bir hevesle sürdürüğü sponsorluğu bırakma kararı aldı. Bunu söylerken bir başkan olarak benim deiçim sızlıyor. Kirlenn futbol, ahbap çavuş ilişkilerine artık dayanamaz duruma geldik. Dolayısıyla temiz futbol, adaletli futbol, renklerin ve kişilerin olmadığı tertemiz bir futbol için biz Vestel olarak futboldan çekiliyoruz.

“Takım üzerinde bu kararın etki yaratmaması için bugün maç sonunda açıklama yaptık. Kulüp başkanlığından da ayrılıyorum, istifam burada. Yarın (Pazartesi) olağanüstü Genel Kurul çağrısı yapacağız. 15 günlük yasal süreninn ardından yeniş bir yönetim kurulu oluşması için biz de destek vereceğiz. Yeni yönetim yola Manisaspor olarak devam edecektir. Yeni yönetimi kaderine terk etme gibi bir durum söz konusu değildir. Yeni gelecek yönetimlerin de bu işi yürüteceğine inanıyoruz.”

“Temiz Adaletli Renklerin ve kişilerin olmadığı kavgacılara ödün vermeyen her kulübe eşit mesafede; Türk futbolunun yönetimi ve beyaz, tertemiz bir sayfa için bu kararı verdik. Vestel Şirketler Grubu dünyanın en agresif pazarlarında savaşmayı sever. Ama biz kavgaların içine hiç girmedik. Biz, mücadeleyi seven ama kavgaların içinde olmayan bir kurum olduğumuzu her zaman söyledik.”

“29 Ağustos'ta verilen karar Türk futbolunda bir kar lekedir. Biz kazanmayı istediğimiz puanları tehdit ve ahbap çavuş ilişkileri içine girip yapmadık. Şehirle aramız da sorunlar olabilir. Bunları 100 yılını deviren kulüplerde de görüyoruz. Şuan yaptığımız hareketi basite indirmeyelim.”

“Türkiye'de temiz futbol vardır diyen söylesin. Biz boyumuzun ölçüsünü aldık. Türkiye'de birçok şeyi kolay değişmeyeceğini anladık. Geri dönüş yok. Kulübü sıfır borçla yeni yönetime devredeceğiz.”

“Siyah mendil sallamak da demokratik bir hakkımızdır. Küfür etmedik. Keşke her statta protestolar bunun gibi olsa.”

“Futbol Federasyonu böyle bir kurumu kaybettiği için kendisi düşünsün. Bundan sonra ne adım atılır bizi hiç ilgilendirmiyor. Futbolu yönetenler ne yapması gerekir biz düşünüyoruz ama bu konu artık bizi hiç ilgilendirmniyor. Biz bunlar olmasın diye çok mücadele ettik.”

VE VESTEL BIRAKTI!
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-